Що таке булінг?

 

ПОРЯДОК ПОДАННЯ ТА РОЗГЛЯДУ ЗАЯВ ПРО ВИПАДКИ БУЛІНГУ В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)"https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2657-19

Процедура подання  (з дотриманням конфіденційності) заяви про випадки булінгу (цькування)

1.     Усі здобувачі освіти, педагогічні працівники закладу, батьки та інші учасники освітнього процесу повинні обов’язково повідомити директора навчального закладу про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

2.     На ім’я директора закладу пишеться заява (конфіденційність гарантується) про випадок боулінгу (цькування).

            3.     Директор закладу видає наказ про проведення розслідування та створення комісії з розгляду випадку булінгу (цькування), скликає її засідання.

            4.     До складу такої комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булерів, керівник навчального закладу та інші зацікавлені особи.

          5.     Рішення комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів комісії.

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу

  1. Директор закладу має розглянути звернення у встановленому порядку.
  2. Директор закладу створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.
  3. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то директор ліцею повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.
  4. Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Зовнішнє незалежне оцінювання-2017

Терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2017:

23.05.2017 — 16.06.2017

Реєстрація на основну сесію ЗНО розпочнеться 06 лютого 2017 року

 У 2017 році  кожен учасник ЗНО  має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів.
Наказ МОН України від 27.07.2016 року № 889, зареєстрованому в Міністерстві юстиції 09.08.2016 за № 1114/29244 «Про деякі питання проведення в 2017 році ЗНО результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти» завантажити
Основна сесія
Дата ЗНО Предмет
 23.05.2017  Українська мова і література
31.05.2017 Математика
02.06.2017 Історія України
 25.05.2017 Іспанська, німецька, французька
 29.05.2017 Англійська
08.06.2017 Біологія
 12.06.2017 Географія
14.06.2017  Фізика
 16.06.2017 Хімія
 У 2017 році результати ЗНО із трьох навчальних предметів зараховуватимуться як оцінка за ДПА

 

Набув чинності наказ Міністерства освіти і науки України від 27 липня 2016 року № 889 «Деякі питання проведення в 2017 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти», який врегульовує основні питання проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2017 році.

Наступного року учасники проходитимуть зовнішнє незалежне оцінювання з 12 навчальних предметів: української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, російської та французької мов. Кожен зареєстрований учасник матиме право виконати сертифікаційні роботи не більше ніж із чотирьох навчальних предметів.

Ураховано пропозиції освітян щодо розмежування в часі закінчення навчального року та проведення зовнішнього незалежного оцінювання – у 2017 році тестування розпочнеться 23 травня і триватиме до 15 липня.

Результати зовнішнього незалежного оцінювання із трьох навчальних предметів зараховуватимуться як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року. Так, майбутні випускники складатимуть українську мову і літературу (українську мову), математику або історію України (період XX — початок XXI століття), а також один навчальний предмет за вибором випускника.

 

ПРО ПРОБНЕ зовнішнє незалежне оцінювання

 

Для успішної підготовки до ЗНО – 2017 та детального ознайомлення з процедурою його проведення рекомендуємо спробувати свої сили під час проведення пробного зовнішнього незалежного тестування.

Проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання (далі – пробне ЗНО) здійснюється за технологією та процедурами, що розробляються Українським центром оцінювання якості освіти.

Тести пробного ЗНО відповідають програмам зовнішнього незалежного оцінювання (далі – ЗНО), укладаються Українським центром оцінювання якості освіти і є

ТЕРМІНИ ПРОВЕДЕННЯ ПРОБНОГО ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ

 

Кожен зареєстрований учасник може взяти участь в одному із запропонованих в той чи інший день предметів за вибором, згідно з графіком:

      01 квітня Українська мова і література

      08 квітня Історія України, Математика, Біологія, Географія, Фізика, Хімія, Англійська мова, Іспанська мова, Німецька мова, Російська мова, Французька мова

 ПРОБНЕ ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ ДАЄ МОЖЛИВІСТЬ:
  • ознайомитися із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання;
  • підготуватися психологічно до проходження зовнішнього незалежного оцінювання;
  • ознайомитися з форматами зошитів зовнішнього незалежного оцінювання;
  • орієнтуватися в різних формах завдань;
  • розрахувати час на виконання завдань;
  • потренуватися в заповненні бланків відповідей;
  • отримати результат за виконання завдань пробного ЗНО.
  • використовувати завдання пробного ЗНО, перекладені кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами (крім завдань з української мови і літератури, російської та іноземних мов);
ВАРТІСТЬ ПРОБНОГО ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ

Пробне ЗНО є платним для учасників і неприбутковим для організаторів і проводиться за кошти фізичних та юридичних осіб.

Вартість одного тестування для одного учасника складає 120 грн. 00 коп.

УВАГА! Оплату потрібно здійснювати за кожний предмет окремим платежем.

РЕЄСТРАЦІЯ НА ПРОБНЕ ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ

Реєстрація осіб для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні проводитиметься з 10 по 31 січня 2017 року.

Правила реєстрації учасників пробного зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року

 Для реєстрації необхідно:

  • зайти на сторінку реєстрації на пробне тестування;
  • заповнити реєстраційну форму; створити свою персональну сторінку «особистий кабінет»; вибрати предмети пробного ЗНО;
  • з персональної сторінки («особистий кабінет») роздрукувати квитанцію на сплату вартості послуг для проведення пробного ЗНО;
  • на основі цієї квитанції здійснити оплату в банківських установах України або в установах інших учасників фінансових послуг;
  • роздрукувати запрошення-перепустку, де вказано час і місце проведення пробного ЗНО.

УВАГА!  Учасником пробного ЗНО зможе стати особа, яка зареєструється для його проходження та здійснить оплату.

Звертаємо увагу на те, що реєстрація для проходження пробного ЗНО не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання.

У ДЕНЬ ПРОХОДЖЕННЯ ПРОБНОГО ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ

У зазначений у запрошенні-перепустці день та час потрібно з’явитися на пункт пробного ЗНО.

Перед початком пробного ЗНО учасник повинен пред’явити такі документи:

  • запрошення-перепустку;
  • квитанцію про сплату вартості послуг на проведення пробного тестування;
  • паспорт (свідоцтво про народження).
РЕЗУЛЬТАТИ ПРОБНОГО ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ

Кожен учасник отримає бланк з правильними відповідями та схемами підрахунку балів і зможе самостійно визначити кількість тестових балів, набраних під час проходження пробного ЗНО.

Результати пробного ЗНО НЕ використовуються для участі в конкурсі під час вступу до вищих навчальних закладів.

Реєстрація на ПРОБНЕ зовнішнє незалежне оцінювання

Реєстрація учасників пробного ЗНО (Херсонська, Миколаївська області) у 2017 році буде здійснюватися на сайті Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти  за адресою

khersontest.org.ua

Майбутньому абітурієнту

Як обрати вищий навчальний заклад

Зараз зорієнтуватися в різноманітті ВНЗ, форм навчання, пропонованих програм важко не тільки старшокласникам та їх батькам, але навіть фахівцям. Проблема вибору актуальна для багатьох.

Не розгубитися в ситуації допоможе Osvita.com.ua.

До вибору ВНЗ потрібно підходити з відповідальністю і серйозністю. Походження отриманого диплому, безсумнівно, буде відігравати суттєву роль у вашій майбутній кар’єрі.

Вибір професії

Перше, над чим ви повинні замислитися, — це про вибір професії. Рекомендуємо все ретельно зважити і вирішити, ким бути і чому присвятити все своє життя. Можна попросити поради у родичів, друзів, шкільного психолога або профконсультанта, а ще краще — уважно вивчити всі професії і зробити свій власний вибір.
Допомогти в цьому зможе спеціальний розділ сайту Osvita.com.ua — «Каталог професій».

При виборі професії потрібно розглянути кілька критеріїв: ваші смаки, схильності, розумові здібності, інтереси, стан здоров’я і сімейний бюджет.

Пошук ВНЗ

Після того, як зроблено вибір професії, можна приступити до пошуку ВНЗ. Якщо є бажання стати хірургом, педагогом або археологом — буде простіше, «асортимент» ВНЗ невеликий. Але якщо ви бачите себе в якості економіста, юриста, інженера, менеджера — готуйтеся до стомлюючої, але необхідної процедури пошуку саме «вашого» ВНЗ серед десятків, а то і сотень подібних.

На сайті Osvita.com.ua — чудовий каталог ВНЗ України. Пошук можна вести як за напрямками навчання, так за регіональним розміщення, а також перетинати обидві ці умови.

Критерії вибору ВНЗ

Платне або безкоштовне навчання

Зараз багато хто йде у платний ВНЗ, щоб отримати освіту, на їхню думку, не навчаючись. Однак, як стверджують викладачі, що навіть якщо ви не пройшли на безкоштовне відділення у державний ВНЗ, то йдіть на платне: це і престиж, і якість освіти. Не треба думати, що на бюджет вступити неможливо. Принаймні, необхідно спробувати, а можливість платної освіти завжди залишається за вами.

Державний або приватний

У державному ВНЗ є можливість вступити на бюджетне відділення. Крім того, диплом державного ВНЗ більше цінується сьогоднішніми роботодавцями. Можливо, це пов’язано з чинним у багатьох у свідомості стереотипом, що «за гроші можна не вчитися». Можливо з тим, що багато недержавних ВНЗ виникли не так давно і ще не встигли, що називається, напрацювати свою програму. Тому, незважаючи на те, що деякі комерційні вищі навчальні заклади пропонують дійсно висококласну освіту, на ринку праці продовжує існувати певна дискримінація їх випускників.

У державних ВНЗ, ще «збереглися» деякі викладачі, які викладали ще у ваших батьків. У них достатньо досвіду, щоб його передати, а у приватних велика частина викладачів молодь — тільки закінчили магістратуру.

Гуманітарний або технічний

Технічні ВНЗ вважають досить важкими як для вступу, так і для освіти, але, як показує статистика, студенти цих ВНЗ швидше всіх вживаються у комерційні структури.

Що стосується гуманітарних, то тут ви будете більше читати і вивчати безліч таких предметів як «Література», «Релігієзнавство», «Філософія», «Екологія», «Історія». Фахівці, що закінчили гуманітарний ВНЗ, найбільш здатні до творчої праці.

Престижність ВНЗ

Звичайно, завжди краще вчитися в першому ВНЗ країни, але не завжди виходить. Отже, наступним обирайте ВНЗ, який має статус державного, а не приватного, коли ж і туди не вступили, то дорога вам в приватний. Щоправда, зараз є нові спеціальності, яким найкраще навчатися у молодих фахівців, наприклад, PR-менеджери. Це професія з’явилася не так давно і краще про неї можуть розповісти і передати знання та досвід тільки молоді фахівці, ті, хто вже встиг спробувати себе в цій сфері.

Денне або інше

Найцікавіше навчання на денному відділенні. Там ви завжди в курсі останніх подій, постійно берете участь у різних заходах. Але якщо ви не хочете побути в колективі п’ять років, а заробляти, то краще податися на заочне — це і час вільний і повністю відкриє поле для можливостей.

Є ще один вид навчання — дистанційний. Він ще не сильно освоєний, але деякі ВНЗ вже в майбутньому повністю хочуть перейти на такий вид навчань. Його суть полягає в тому, що студент, не виходячи з дому, може не тільки працювати, але й одержувати освіту, сидячи за своїм комп’ютером. Щоб отримати залік в такому ВНЗ, потрібно буде викладачеві вислати на електронну скриньку лист з відповідями на надіслані вам питання. Якщо ви зробите добре, то здасте, якщо ні, то переробляти можна скільки душі завгодно.

На що ще потрібно звернути увагу при виборі ВНЗ?

Якщо ви з іншого міста — дізнайтеся, чи є при навчальному закладі гуртожиток і які умови проживання в ньому. Для тих, хто збирається продовжити навчання на вечірньому або заочному відділенні, особливо актуальне значення матиме наявність у ВНЗ добре укомплектованої бібліотеки. Якщо її немає, будьте готові до того, що більшість книг і підручників доведеться купувати за свій рахунок. Для хлопців однією з умов вибору може стати наявність військової кафедри.

Найважливіше, на що потрібно звернути увагу при виборі вищого навчального закладу — це якість навчання. Зберіть інформацію про репутацію ВНЗ, професійному рівні викладачів, технічному оснащенні і т.п. Таку інформацію можна отримати на сайті Osvita.com.ua (в описі багатьох ВНЗ вже є відгуки), у друзів або знайомих, у багатьох книжкових магазинах можна придбати книги, в яких розміщена інформація про той чи інший навчальний заклад, або просто з’їздити в обраний ВНЗ на день відкритих дверей.

На закінчення Osvita.com.ua рекомендує поставитися до вибору навчального закладу серйозно. І не забувайте ще одну просту істину: диплом лише дає пропуск у цей світ, а чого ви в ньому доб’єтесь, залежить тільки від вас.

Бажаємо вдало вам зробити вибір ВНЗ і нехай ваша подальша робота буде тільки радувати вас!

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

 

Університети м. Херсона

 

  1. Херсонський державний університет: http://www.kspu.edu/
  2. Херсонський національний технічний університет: http://kntu.net.ua/
  3. Херсонський державний аграрний університет: http://www.ksau.kherson.ua/
  4. Міжнародний університет бізнесу і права: http://www.mubip.org.ua/?page_id=967
  5. Херсонська державна морська академія: http://kma.ks.ua/
  6. Херсонський економіко-правовий інститут: http://hepi.edu.ua/

 

ВИЩІ ВІЙСЬКОВІ НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ